shadow 4.0.8 - en to cs translation catalogue (379 entries)

en: 		[-d home [-m]] [-s shell] [-c comment] [-l new_name]
cs: 		[-d domácí adr. [-m]] [-s shell] [-c komentář] [-l nové jméno]

en: 	Full Name: %s
cs: 	Celé jméno: %s

en: 
    %s login:
cs: 
    Přihlašovací jméno na %s:

en: 
    %s: %s is unchanged
cs: 
    %s: %s je beze změny

en: 
    Login timed out after %d seconds.
cs: 
    Vypršel časový limit (%d vteřin) pro přihlášení.

en: 
    System closed for routine maintenance
cs: 
    Systém byl uzavřen kvůli pravidelné údržbě.

en: 
    Type control-d to proceed with normal startup,
    (or give root password for system maintenance):
cs: 
    Stiskněte control-d pro normální spuštění systému,
    (nebo zadejte heslo uživatele root pro údržbu systému):

en: 
    Warning: weak password (enter it again to use it anyway).
cs: 
    Varování: slabé heslo (chcete-li jej opravdu použít, zadejte jej znovu).

en: 
    [Disconnect bypassed -- root login allowed.]
cs: 
    [Odpojení přeskočeno -- uživatel root smí být přihlášen.]

en:                [-d home] [-s shell] [-c comment] [-m [-k template]]
cs:                  [-d domácí adr.] [-s shell] [-c komentář]
                     [-m [-k šablona]]

en:                [-f inactive] [-e expire]
cs:                  [-f vypnutí] [-e vypršení]

en:                [-p passwd] name
cs:                  [-p heslo] jméno

en:        %s [-A user,...] [-M user,...] group
cs:        %s [-A uživatel,...] [-M uživatel,...] skupina

en:        %s [-M user,...] group
cs:        %s [-M uživatel,...] skupina

en:        %s [-a user] group
cs:        %s [-a uživatel] skupina

en:        %s [-d user] group
cs:        %s [-d uživatel] skupina

en:        %s [-p] -r host
cs:          %s [-p] -r počítač

en:        %s [-p] [-h host] [-f name]
cs:          %s [-p] [-h počítač] [-f jméno]

en:        %s [-x max] [-n min] [-w warn] [-i inact] name
cs:          %s [-x max] [-n min] [-w varování] [-i vypnutí] jméno

en:        %s {-l|-u|-d|-S|-e} name
cs:          %s {-l|-u|-d|-S|-e} jméno

en:        useradd -D [-g group] [-b base] [-s shell]
cs:          useradd -D [-g skupina [-b základní adr.] [-s shell]

en:   Choose a new password.
cs:   Zvolte nové heslo.

en:   Contact the system administrator.
cs:   Kontaktujte správce systému.

en:  [%lds left]
cs:  [%lds zbylo]

en:  [%lds lock]
cs:  [%lds zámek]

en:  from %.*s
cs:  z %.*s

en:  groups=
cs:  skupiny=

en:  on `%.100s'
cs:  na `%.100s'

en:  on `%.100s' from `%.200s'
cs:  na `%.100s' z `%.200s'

en: %d failure since last login.
    Last was %s on %s.
     | %d failures since last login.
    Last was %s on %s.
cs[0]: %d selhání od posledního přihlášení.
    Poslední: %s na %s.
cs[1]: %d selhání od posledního přihlášení.
    Poslední: %s na %s.
cs[2]: %d selhání od posledního přihlášení.
    Poslední: %s na %s.

en: %s is an invalid shell.
cs: Shell %s je neplatný.

en: %s's Password:
cs: Heslo uživatele %s:

en: %s: "%s" contains illegal characters
cs: %s: "%s" obsahuje chybné znaky

en: %s: %s
    (Ignored)
cs: %s: %s
    (Ignoruji)

en: %s: %s is not a unique name
cs: %s: jméno %s není jedinečné

en: %s: %s is not a valid group name
cs: %s: %s není platným jménem skupiny

en: %s: %s is the NIS master
cs: %s: %s je hlavním NIS serverem

en: %s: %s not found in /etc/group
cs: %s: %s se v /etc/group nenalézá

en: %s: %s not found in /etc/passwd
cs: %s: %s se v /etc/passwd nenalézá

en: %s: %s not owned by %s, not removing
cs: %s: vlastníkem %s není %s, nemažu jej

en: %s: %u is not a unique gid
cs: %s: gid %u není jedinečné

en: %s: -O requires NAME=VALUE
cs: %s: přepínač -O vyžaduje argument typu JMÉNO=HODNOTA

en: %s: -s and -r are incompatibile
cs: %s: -s a -r nejsou slučitelné

en: %s: Cannot determine your user name.
cs: %s: vaše uživatelské jméno nelze zjistit.

en: %s: Cannot execute %s
cs: %s: %s nelze spustit

en: %s: Invalid entry: %s
cs: %s: chybná položka %s

en: %s: Not a tty
cs: %s: Nejedná se o tty

en: %s: PAM authentication failed
cs: %s: ověření pomocí PAM selhalo

en: %s: PAM chauthtok failed
cs: %s: PAM chauthtok selhal

en: %s: Permission denied.
cs: %s: Přístup odmítnut.

en: %s: Try again later
cs: %s: Zkuste to později

en: %s: WARNING!  Must be set-UID root!
cs: %s: VAROVÁNÍ! Musí mít oprávnění superuživatele!

en: %s: You may not view or modify password information for %s.
cs: %s: Nemůžete prohlížet nebo měnit heslo uživatele %s.

en: %s: `%s' is the NIS master for this client.
cs: %s: `%s' je hlavním NIS serverem pro tohoto klienta.

en: %s: can't chown %s
cs: %s: volání chown pro %s selhalo

en: %s: can't create %s
cs: %s: %s nelze vytvořit

en: %s: can't delete shadow group file
cs: %s: soubor se stínovými hesly skupin nelze smazat

en: %s: can't delete shadow password file
cs: %s: nemůžete smazat soubor se stínovými hesly

en: %s: can't get lock
cs: %s: nelze získat zámek

en: %s: can't get shadow lock
cs: %s: nelze získat zámek pro soubor se stínovými hesly

en: %s: can't get unique gid
cs: %s: nelze vytvořit jedinečné gid

en: %s: can't get unique uid
cs: %s: nemohu získat jedinečné uid

en: %s: can't lock /etc/passwd.
cs: %s: soubor /etc/passwd nelze zamknout.

en: %s: can't lock files, try again later
cs: %s: soubory nelze zamknout. Zkuste to opět později.

en: %s: can't lock group file
cs: %s: soubor se skupinami nelze zamknout

en: %s: can't lock passwd file
cs: %s: soubor s hesly nelze zamknout

en: %s: can't lock password file
cs: %s: soubor s hesly nelze zamknout

en: %s: can't lock shadow file
cs: %s: soubor se stínovými hesly nelze zamknout

en: %s: can't lock shadow group file
cs: %s: soubor se stínovými skupinami nelze zamknout

en: %s: can't lock shadow password file
cs: %s: soubor se stínovými hesly nelze zamknout

en: %s: can't open file
cs: %s: nelze otevřít soubor

en: %s: can't open files
cs: %s: soubory nelze otevřít

en: %s: can't open group file
cs: %s: soubor se skupinami nelze otevřít

en: %s: can't open passwd file
cs: %s: soubor s hesly nelze otevřít

en: %s: can't open password file
cs: %s: soubor s hesly nelze otevřít

en: %s: can't open shadow file
cs: %s: soubor se stínovými hesly nelze otevřít

en: %s: can't open shadow group file
cs: %s: soubor se stínovými skupinami nelze otevřít

en: %s: can't open shadow password file
cs: %s: soubor se stínovými hesly nelze otevřít

en: %s: can't re-write file
cs: %s: nelze přepsat soubor

en: %s: can't re-write shadow file
cs: %s: nelze přepsat soubor se stínovými hesly

en: %s: can't remove shadow entry for %s
cs: %s: položku souboru s hesly pro uživatele %s nelze odstranit

en: %s: can't remove shadow group %s
cs: %s: položku stínové skupiny %s nelze odstranit

en: %s: can't restore %s: %s (your changes are in %s)
cs: %s: %s nelze obnovit: %s (změny jsou v %s)

en: %s: can't rewrite password file
cs: %s: soubor s hesly nelze přepsat

en: %s: can't rewrite shadow password file
cs: %s: soubor se stínovými hesly nelze přepsat

en: %s: can't unlock file
cs: %s: nelze odemknout soubor

en: %s: can't update entry
cs: %s: nelze aktualizovat položku

en: %s: can't update entry for group %s
cs: %s: položku skupiny %s nelze odstranit

en: %s: can't update entry for user %s
cs: %s: položku pro uživatele %s nelze aktualizovat

en: %s: can't update group file
cs: %s: soubor s hesly nelze aktualizovat

en: %s: can't update passwd entry for %s
cs: %s: položku souboru s hesly pro uživatele %s nelze aktualizovat

en: %s: can't update passwd file
cs: %s: soubor s hesly nelze aktualizovat

en: %s: can't update password file
cs: %s: soubor s hesly nelze aktualizovat

en: %s: can't update shadow entry
cs: %s: nelze aktualizovat položku souboru se stínovými hesly

en: %s: can't update shadow entry for %s
cs: %s: položku %s souboru se stínovými hesly nelze aktualizovat

en: %s: can't update shadow file
cs: %s: soubor se stínovými hesly nelze aktualizovat

en: %s: can't update shadow group file
cs: %s: soubor se stínovými hesly nelze aktualizovat

en: %s: can't update shadow password file
cs: %s: soubor se stínovými hesly nelze aktualizovat

en: %s: cannot change user `%s' on NIS client.
cs: %s: uživatele `%s' nelze na NIS klientu změnit.

en: %s: cannot create directory %s
cs: %s: adresář %s nelze vytvořit

en: %s: cannot create new defaults file
cs: %s: nemohu vytvořit nový soubor s implicitními hodnotami

en: %s: cannot lock file %s
cs: %s: soubor %s nelze zamknout

en: %s: cannot lock shadow password file
cs: %s: soubor se stínovými hesly nelze zamknout

en: %s: cannot open DBM files for %s
cs: %s: soubory s DBM databázemi pro %s nelze otevřít

en: %s: cannot open file %s
cs: %s: soubor %s nelze otevřít

en: %s: cannot open group file
cs: %s: soubor se skupinami nelze otevřít

en: %s: cannot open new defaults file
cs: %s: nemohu vytvořit nový soubor s implicitními hodnotami

en: %s: cannot open shadow group file
cs: %s: soubor se stínovými skupinami nelze otevřít

en: %s: cannot open shadow password file
cs: %s: soubor se stínovými hesly nelze otevřít

en: %s: cannot overwrite file %s
cs: %s: soubor %s nelze přepsat

en: %s: cannot remove user's primary group.
cs: %s: primární skupinu uživatele nelze odstranit.

en: %s: cannot rename directory %s to %s
cs: %s: adresář %s nelze na %s přejmenovat

en: %s: cannot rewrite group file
cs: %s: soubor se skupinami nelze přepsat

en: %s: cannot rewrite password file
cs: %s: soubor s hesly nelze přepsat

en: %s: cannot rewrite shadow group file
cs: %s: soubor se stínovými skupinami nelze přepsat

en: %s: cannot rewrite shadow password file
cs: %s: soubor se stínovými hesly nelze přepsat

en: %s: cannot update file %s
cs: %s: soubor %s nelze aktualizovat

en: %s: directory %s exists
cs: %s: adresář %s již existuje

en: %s: do not include "l" with other flags
cs: %s: nepoužívejte "l" s ostatními příznaky

en: %s: error adding new group entry
cs: %s: chyba při přidávání položky souboru se skupinami

en: %s: error adding new password entry
cs: %s: chyba při vytváření nové položky v souboru s hesly

en: %s: error adding new shadow password entry
cs: %s: chyba při vytváření nové položky v souboru se stínovými hesly

en: %s: error adding record for %s
cs: %s: chyba při přidávání záznamu pro %s

en: %s: error changing fields
cs: %s: chyba při změně položek

en: %s: error changing password entry
cs: %s: chyba při změně položky v souboru s hesly

en: %s: error deleting password entry
cs: %s: chyba při odstraňování položky ze souboru s hesly

en: %s: error deleting shadow password entry
cs: %s: chyba při odstraňování položky ze souboru se stínovými hesly

en: %s: error detected, changes ignored
cs: %s: chyba, změny budou ignorovány

en: %s: error locking group file
cs: %s: chyba při zamykání souboru se skupinami

en: %s: error locking shadow group file
cs: %s: chyba při zamykání souboru se stínovými hesly

en: %s: error opening group file
cs: %s: chyba při otevírání souboru se skupinami

en: %s: error opening shadow group file
cs: %s: chyba při otevírání souboru se stínovými hesly

en: %s: error parsing line "%s"
cs: %s: chyba při zpracování řádku "%s"

en: %s: error removing directory %s
cs: %s: chyba při mazání adresáře %s

en: %s: error removing group entry
cs: %s: chyba při odstraňování položky ze souboru se skupinami

en: %s: error removing password entry
cs: %s: chyba při odstraňování položky ze souboru s hesly

en: %s: error removing shadow group entry
cs: %s: chyba při odstraňování položky ze souboru se stínovými skupinami

en: %s: error removing shadow password entry
cs: %s: chyba při odstraňování položky ze souboru se stínovými hesly

en: %s: error updating files
cs: %s: chyba při aktualizaci souborů

en: %s: error updating group entry
cs: %s: položku souboru se skupinami nelze aktualizovat

en: %s: error updating password file
cs: %s: chyba při aktualizaci souboru s hesly

en: %s: error updating shadow file
cs: %s: chyba při aktualizaci souboru se stínovými hesly

en: %s: fields too long
cs: %s: položka je příliš dlouhá

en: %s: gid %u is not unique
cs: %s: uid %u není jedinečné

en: %s: group %s does not exist
cs: %s: skupina %s neexistuje

en: %s: group %s exists
cs: %s: skupina %s již existuje

en: %s: group %s exists - if you want to add this user to that group, use -g.
cs: %s: skupina %s existuje - chcete-li přidat uživatele do této skupiny, použijte -g.

en: %s: group %s is a NIS group
cs: %s: skupina %s je NIS skupinou

en: %s: group `%s' is a NIS group.
cs: %s: skupina `%s' je NIS skupinou

en: %s: invalid base directory `%s'
cs: %s: chybný základní adresář `%s'

en: %s: invalid comment `%s'
cs: %s: chybný komentář `%s'

en: %s: invalid date `%s'
cs: %s: chybné datum `%s'

en: %s: invalid field `%s'
cs: %s: chybná položka `%s'

en: %s: invalid group %s
cs: %s: chybná skupina %s

en: %s: invalid home directory `%s'
cs: %s: chybný domácí adresář `%s'

en: %s: invalid home phone: "%s"
cs: %s: telefonní číslo domů "%s" je chybné

en: %s: invalid name: "%s"
cs: %s: jméno "%s" je chybné

en: %s: invalid numeric argument `%s'
cs: %s: chybný numerický argument `%s'

en: %s: invalid room number: "%s"
cs: %s: číslo místnosti "%s" je chybné

en: %s: invalid shell `%s'
cs: %s: chybný shell `%s'

en: %s: invalid user name '%s'
cs: %s: chybné uživatelské jméno `%s'

en: %s: invalid work phone: "%s"
cs: %s: telefonní číslo do zaměstnání "%s" je chybné

en: %s: line %d: can't create GID
cs: %s: řádek %d: nelze vytvořit GID

en: %s: line %d: can't create UID
cs: %s: řádek %d: nelze vytvořit UID

en: %s: line %d: can't update entry
cs: %s: řádek %d: položku nelze aktualizovat

en: %s: line %d: can't update password
cs: %s: řádek %d: heslo nelze aktualizovat

en: %s: line %d: cannot find user %s
cs: %s: řádek %d: uživatele %s nelze nalézt

en: %s: line %d: cannot update password entry
cs: %s: řádek %d: položku v souboru s hesly nelze aktualizovat

en: %s: line %d: chown failed
cs: %s: řádek %d: volání chown selhalo

en: %s: line %d: invalid line
cs: %s: řádek %d: chybný řádek

en: %s: line %d: line too long
cs: %s: řádek %d je příliš dlouhý

en: %s: line %d: missing new password
cs: %s: řádek %d: chybí nové heslo

en: %s: line %d: mkdir failed
cs: %s: řádek %d: volání mkdir selhalo

en: %s: line %d: unknown user %s
cs: %s: řádek %d: neznámý uživatel %s

en: %s: must be run from a terminal
cs: %s: musí být spuštěno z terminálu

en: %s: name %s is not unique
cs: %s: jméno %s není jedinečné

en: %s: no DBM database on system - no action performed
cs: %s: systém neobsahuje žádnou DBM databázi - není co dělat

en: %s: no changes
cs: %s: žádné změny nebyly provedeny

en: %s: no flags given
cs: %s: žádné přepínače

en: %s: not removing directory %s (would remove home of user %s)
cs: %s: adresář %s nebudu mazat (je to domácí adresář uživatele %s)

en: %s: out of memory
cs: %s: došla paměť

en: %s: out of memory in update_group
cs: %s nedostatek paměti v update_group

en: %s: out of memory in update_gshadow
cs: %s: nedostatek paměti v update_gshadow

en: %s: pam_start: error %d
cs: %s: pam_start: chyba %d

en: %s: permission denied.
cs: %s: přístup odmítnut.

en: %s: rename: %s
cs: %s: přejmenovat: %s

en: %s: repository %s not supported
cs: %s: úložna %s není podporována

en: %s: shadow group passwords required for -A
cs: %s: přepínač -A funguje pouze se stínovými hesly skupin

en: %s: shadow passwords required for -e
cs: %s: přepínač -e vyžaduje stínová hesla

en: %s: shadow passwords required for -e and -f
cs: %s: přepínače -e a -f vyžadují stínová hesla

en: %s: shadow passwords required for -f
cs: %s: přepínač -f vyžaduje stínová hesla

en: %s: the files have been updated
cs: %s: soubory byly aktualizovány

en: %s: the line beginning with %.16s... is too long
cs: %s: řádek začínající %.16s... je příliš dlouhý

en: %s: too many groups specified (max %d).
cs: %s: zadáno příliš mnoho skupin (max %d).

en: %s: uid %lu is not unique
cs: %s uid %lu není jedinečné

en: %s: uid %u is not unique
cs: %s uid %u není jedinečné

en: %s: unable to lock group file
cs: %s: soubor se skupinami nelze zamknout

en: %s: unable to lock password file
cs: %s: soubor s hesly nelze zamknout

en: %s: unable to lock shadow group file
cs: %s: soubor se stínovými skupinami nelze zamknout

en: %s: unable to open group file
cs: %s: soubor se skupinami nelze otevřít

en: %s: unable to open password file
cs: %s: soubor s hesly nelze otevřít

en: %s: unable to open shadow group file
cs: %s: soubor se stínovými skupinami nelze otevřít

en: %s: unknown gid %s
cs: %s: neznámé gid %s

en: %s: unknown group %s
cs: %s: neznámá skupina %s

en: %s: unknown member %s
cs: %s: neznámý člen %s

en: %s: unknown user
cs: %s: neznámý uživatel

en: %s: unknown user %s
cs: %s: neznámý uživatel %s

en: %s: user %s does not exist
cs: %s: uživatel %s neexistuje

en: %s: user %s exists
cs: %s: uživatel %s již existuje

en: %s: user %s is a NIS user
cs: %s: uživatel %s je NIS uživatelem

en: %s: user %s is currently logged in
cs: %s: uživatel %s je právě přihlášen

en: %s: warning: %s not owned by %s
cs: %s: varování: vlastníkem %s není %s

en: %s: warning: CREATE_HOME not supported, please use -m instead.
cs: %s: varování: CREATE_HOME není podporováno, použijte přepínač -m

en: %s: warning: can't remove
cs: %s: varování: nemohu smazat

en: (Enter your own password.)
cs: (Zadejte své heslo.)

en: **Never logged in**
cs: **Nikdy nebyl přihlášen**

en: Access to su to that account DENIED.
cs: Z tohoto účtu je přístup k su ZAKÁZÁN.

en: Account Expiration Date (YYYY-MM-DD)
cs: Vypršení platnosti účtu (RRRR-MM-DD)

en: Account expires						:
cs: Platnost účtu vyprší						:

en: Adding user %s to group %s
cs: Přidávám uživatele %s do skupiny %s

en: Bad password: %s.
cs: Heslo %s je chybné.

en: Can't change root directory to "%s"
cs: Nelze nastavit kořenový adresář na "%s"

en: Can't create mail spool for user %s.
cs: Nemohu vytvořit soubor s příchozí poštou pro uživatele %s.

en: Cannot change ID to root.
cs: Nelze změnit ID na root.

en: Cannot commit password file changes.
cs: Nelze provést změny v souboru s hesly.

en: Cannot execute %s
cs: %s nelze spustit

en: Cannot lock the password file; try again later.
cs: Nelze zamknout soubor s hesly; zkuste to později.

en: Cannot open the password file.
cs: Soubor s hesly nelze otevřít.

en: Cannot unlock the password file.
cs: Soubor s hesly nelze odemknout.

en: Changing password for %s
cs: Měním heslo uživatele %s

en: Changing the aging information for %s
cs: Měním informace o uživateli %s

en: Changing the login shell for %s
cs: Měním přihlašovací shell pro %s

en: Changing the password for group %s
cs: Měním heslo skupiny %s

en: Changing the user information for %s
cs: Měním informace o uživateli %s

en: Could not allocate space for config info.
cs: Nemohu alokovat dostatek místa pro konfigurační údaje.

en: Couldn't lock file
cs: Soubor nelze zamknout

en: Couldn't make backup
cs: Zálohování nelze provést.

en: Enter the new password (minimum of %d, maximum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
cs: Zadejte nové heslo (počet znaků v intervalu %d až %d).
    Použijte kombinaci velkých a malých písmen s číslicemi.

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
cs: Zadejte novou hodnotu, nebo stiskněte ENTER pro použití implicitní hodnoty

en: Entering System Maintenance Mode
cs: Vstupuji do režimu údržby systému

en: Environment overflow
cs: Přetečení prostředí

en: Error updating the password entry.
cs: Chyba při aktualizaci položky v souboru s hesly.

en: Full Name
cs: Celé jméno

en: Home Phone
cs: Telefon domů

en: Incorrect password for `%s'
cs: Chybné heslo pro `%s'

en: Invalid login time
cs: Chybný čas přihlášení

en: Invalid root directory "%s"
cs: Chybný kořenový adresář "%s"

en: Last Password Change (YYYY-MM-DD)
cs: Poslední změna hesla (RRRR-MM-DD)

en: Last login: %.19s on %s
cs: Poslední přihlášení: %.19s na %s

en: Last login: %s on %s
cs: Poslední přihlášení: %s na %s

en: Last password change					:
cs: Poslední změna hesla					:

en: Login       Failures Maximum Latest                   On
cs: Uživatel    Chyb     Maximum Poslední                 Na

en: Login Shell
cs: Přihlašovací shell

en: Login incorrect
cs: Chybné přihlášení

en: Maximum Password Age
cs: Maximální stáří hesla

en: Maximum number of days between password change		: %ld
cs: Maximální počet dnů mezi změnami hesla		: %ld

en: Minimum Password Age
cs: Minimální stáří hesla

en: Minimum number of days between password change		: %ld
cs: Minimální počet dnů mezi změnami hesla		: %ld

en: New Password:
cs: Nové heslo:

en: New password:
cs: Nové heslo:

en: No
cs: Ne

en: No directory, logging in with HOME=/
cs: Žádný adresář, nastavuji HOME na /

en: No group named "mail" exists, creating mail spool with mode 0600.
cs: Skupina "mail" neexistuje, vytvářím soubor s poštou s právy 0600.

en: No mail.
cs: Nemáte žádnou poštu.

en: No password entry for 'root'
cs: V databázi není položka pro uživatele 'root'

en: No password file
cs: Soubor s hesly neexistuje

en: No shell
cs: Žádný shell

en: Number of days of warning before password expires	: %ld
cs: Počet varovných dnů před vypršením platnosti hesla	: %ld

en: Old password:
cs: Staré heslo:

en: Other
cs: Ostatní

en: Password Expiration Warning
cs: Varování o vypršení platnosti hesla

en: Password Inactive
cs: Vypnuté heslo

en: Password authentication bypassed.
cs: Ověřování heslem vynecháno.

en: Password changed.
cs: Heslo bylo změněno.

en: Password expires					:
cs: Platnost hesla vyprší					:

en: Password inactive					:
cs: Vypnuté heslo					:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Please enter your OWN password as authentication.
cs: Pro ověření zadejte VAŠE vlastní heslo.

en: Re-enter new password:
cs: Zadejte opět nové heslo:

en: Removing user %s from group %s
cs: Odstraňuji uživatele %s ze skupiny %s

en: Room Number
cs: Číslo místnosti

en: Sorry, the password for %s cannot be changed yet.
cs: Lituji, ale heslo pro %s nelze ještě změnit.

en: Sorry.
cs: Lituji.

en: Sorry.
cs: Lituji.

en: The password for %s cannot be changed.
cs: Heslo uživatele %s nelze změnit.

en: The password for %s is unchanged.
cs: Heslo uživatele %s nebylo změněno.

en: They don't match; try again
cs: Neshodují se; zkuste to znovu

en: They don't match; try again.
cs: Neshodují se; zkuste to znovu.

en: Too many logins.
cs: Příliš mnoho souběžných přihlášení.

en: Try again.
cs: Zkuste to znovu.

en: Unable to cd to "%s"
cs: Nelze nastavit aktuální adresář na "%s"

en: Unable to change tty %s
cs: TTY %s nelze změnit

en: Unknown User: %s
cs: Neznámý uživatel: %s

en: Unknown id: %s
cs: Neznámé id: %s

en: Usage:
    `vipw' edits /etc/passwd        `vipw -s' edits /etc/shadow
    `vigr' edits /etc/group         `vigr -s' edits /etc/gshadow
cs: Použití:
    `vipw' edituje /etc/passwd        `vipw -s' edituje /etc/shadow
    `vigr' edituje /etc/group         `vigr -s' edituje /etc/gshadow

en: Usage: %s	[-u uid [-o]] [-g group] [-G group,...]
cs: Použití: %s [-u uid [-o]] [-g skupina [-G skupina,...]

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph]
    	[-h home_ph] [-o other] [user]
cs: Použití: %s [-f jméno] [-r číslo místnosti] [-w telefon do zaměstnání]
    	[-h telefon domů] [-o ostatní] [uživatel]

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph] [-h home_ph]
cs: Použití: %s [-f jméno] [-r číslo místnosti] [-w telefon do zaměstnání]
    	[-h telefon domů]

en: Usage: %s [-f|-s] [name]
cs: Použití: %s [-f|-s] [jméno]

en: Usage: %s [-p] [name]
cs: Použití: %s [-p] [jméno]

en: Usage: %s [-q] [-r] [-s] [passwd [shadow]]
cs: Použití: %s [-q] [-r] [-s] [soubor s hesly [soubor se stínovými hesly]]

en: Usage: %s [-q] [-r] [-s] [passwd]
cs: Použití: %s [-q] [-r] [-s] [soubor s hesly]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group [gshadow]]
cs: Použití: %s [-r] [-s] [soubor se skupinami [soubor se stínovými skupinami]]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group]
cs: Usage: %s [-r] [-s] [soubor se skupinami]

en: Usage: %s [-r] name
cs: Použití: %s [-r] jméno

en: Usage: %s [-r|-R] group
cs: Použití: %s [r|-R] skupina

en: Usage: %s [-s shell] [name]
cs: Použití: %s [-s shell] [jméno]

en: Usage: %s [-vf] [-p|g] file
cs: Použití: %s [-vf] [-p|g] soubor

en: Usage: %s [-vf] [-p|g|sp] file
cs: Použití: %s [-vf] [-p|g|sp] soubor

en: Usage: %s [-vf] [-p|g|sp|sg] file
cs: Použití: %s [-vf] [-p|g|sp|sg] soubor

en: Usage: %s [input]
cs: Použití: %s [vstup]

en: Usage: chage [-l] [-m min_days] [-M max_days] [-W warn]
                 [-I inactive] [-E expire] [-d last_day] user
cs: Použití: chage [-l] [-m min_dnů] [-M max_dnů] [-W varování]
                   [-I vypnutí] [-E vypršení] [-d poslední den] uživatel

en: Usage: chpasswd [options]
    
    Options:
      -e, --encrypted	supplied passwords are encrypted
      -h, --help		display this help message and exit
      -m, --md5		use MD5 encryption instead DES when the supplied
    			passwords are not encrypted
cs: Použití: chpasswd [volby]
    
    Volby:
      -e, --encrypted	zadaná hesla jsou zašifrovaná
      -h, --help		zobrazí tuto nápovědu a skončí
      -m, --md5		pokud zadaná hesla nejsou zašifrovaná,
    			použije místo DES algoritmus MD5

en: Usage: expiry {-f|-c}
cs: Použití: expiry {-f|-c}

en: Usage: faillog [options]
    
    Options:
      -a, --all			display faillog records for all users
      -h, --help			display this help message and exit
      -l, --lock-time SEC		after failed login lock accout to SEC seconds
      -m, --maximum MAX		set maximum failed login counters to MAX
      -r, --reset			reset the counters of login failures
      -t, --time DAYS		display faillog records more recent than DAYS
      -u, --user LOGIN		display faillog record or maintains failure counters
    				and limits (if used with -r, -m or -l options) only
    				for user with LOGIN
cs: Použití: faillog [volby]
    
    Volby:
      -a, --all			zobrazí záznamy faillogu o všech uživatelích
      -h, --help			zobrazí tuto nápovědu a skončí
      -l, --lock-time SEK		po neúspěšném přihlášení zamkne účet na SEC sekund
      -m, --maximum MAX		nastaví maximální počet chybných přihlášení na MAX
      -r, --reset			vynuluje počitadlo chybných přihlášení
      -t, --time DNŮ		zobrazí záznamy faillogu novější než DNŮ
      -u, --user LOGIN		zobrazí záznamy faillogu nebo upraví počitadla
    				a limity chybných přihlášení pouze pro uživatele LOGIN
    				(s volbami -r, -m nebo -l)

en: Usage: groupadd [-g gid [-o]] [-f] group
cs: Použití: groupadd [-g gid [-o]] [-f] skupina

en: Usage: groupdel group
cs: Použití: groupdel skupina

en: Usage: groupmod [-g gid [-o]] [-n name] group
cs: Použití: groupmod [-g gid [-o]] [-n jméno] skupina

en: Usage: id
cs: Použití: id

en: Usage: id [-a]
cs: Použití: id [-a]

en: Usage: lastlog [options]
    
    Options:
      -u, --login LOGIN	print lastlog record for user with specified LOGIN
      -h, --help		display this help message and exit
      -t, --time DAYS	print only lastlog records more recent than DAYS
cs: Použití: lastlog [volby]
    
    Volby:
      -u, --login LOGIN	zobrazí záznamy lastlogu pro uživatele LOGIN
      -h, --help		zobrazí tuto nápovědu a skončí
      -t, --time DNŮ	zobrazí záznamy lastlogu novější než DNŮ

en: Usage: newgrp [-] [group]
cs: Použití: newgrp [-] [skupina]

en: Usage: sg group [[-c] command]
cs: Použití: sg skupina [[-c] příkaz]

en: Usage: useradd [-u uid [-o]] [-g group] [-G group,...]
cs: Použití: useradd [-u uid [-o]] [-g skupina [-G skupina,...]

en: Username                Port     Latest
cs: Uživatel                Port     Naposledy

en: Username         Port     From             Latest
cs: Uživatel         Port     Z                Naposledy

en: Warning: login re-enabled after temporary lockout.
cs: Varování: po dočasném zákazu je přihlašování opět povoleno.

en: Warning: too many groups
cs: Varování: příliš mnoho skupin

en: Warning: unknown group %s
cs: Varování: neznámá skupina %s

en: Who are you?
cs: Kdo jste?

en: Work Phone
cs: Telefon do zaměstnání

en: You are not authorized to su %s
cs: Nejste oprávněn používat su %s

en: You have mail.
cs: Máte poštu.

en: You have new mail.
cs: Máte novou poštu.

en: You may not change $%s
cs: Nemůžete změnit $%s

en: You may not change the shell for %s.
cs: Nemůžete změnit shell pro %s.

en: Your login has expired.
cs: Platnost vašeho účtu vypršela.

en: Your password has expired.
cs: Platnost vašeho hesla vypršela.

en: Your password is inactive.
cs: Vaše heslo je vypnuto.

en: Your password will expire in %ld days.
cs: Platnost vašeho hesla vyprší za %ld dnů.

en: Your password will expire today.
cs: Platnost vašeho hesla vyprší dnes.

en: Your password will expire tomorrow.
cs: Platnost vašeho hesla vyprší zítra.

en: [-f inactive] [-e expire]
cs: [-f vypnutí] [-e vypršení]

en: [-p passwd] [-L|-U] name
cs: [-p heslo] [-L|-U] jméno

en: added %d entries, longest was %d
cs: počet přidaných položek: %d; délka největší: %d

en: adding record for name %s
cs: přidávám záznam pro jméno %s

en: configuration error - unknown item '%s' (notify administrator)
cs: konfigurační chyba - neznámý předmět '%s' (informujte správce systému)

en: delete administrative member `%s'?
cs: smazat administrátora `%s'?

en: delete line `%s'?
cs: smazat řádek `%s'?

en: delete member `%s'?
cs: smazat člena `%s'?

en: duplicate group entry
cs: tato položka se v souboru se skupinami vyskytuje vícekrát

en: duplicate password entry
cs: duplikovaná položka v souboru s hesly

en: duplicate shadow group entry
cs: duplikovaná položka v souboru se stínovými skupinami

en: duplicate shadow password entry
cs: duplikovaná položka v souboru se stínovými hesly

en: failed to change mailbox owner
cs: chyba při změně vlastníka poštovní schránky

en: failed to rename mailbox
cs: chyba při přejmenovávání poštovní schránky

en: group %s: no user %s
cs: skupina %s: uživatel %s neexistuje

en: invalid group file entry
cs: chybná položka v souboru se skupinami

en: invalid group name `%s'
cs: jméno skupiny `%s' je chybné

en: invalid password file entry
cs: chybná položka v souboru s hesly

en: invalid shadow group file entry
cs: chybná položka v souboru se stínovými skupinami

en: invalid shadow password file entry
cs: chybná položka v souboru se stínovými hesly

en: invalid user name '%s'
cs: chybné uživatelské jméno '%s'

en: malloc(%d) failed
cs: volání malloc(%d) selhalo

en: never
cs: nikdy

en: no matching group file entry
cs: v souboru se skupinami neexistuje odpovídající položka

en: no matching password file entry
cs: chybí položka v souboru s hesly

en: passwd: pam_start() failed, error %d
cs: passwd: volání pam_start() selhalo, chyba %d

en: passwd: password updated successfully
cs: passwd: heslo bylo úspěšně změněno

en: shadow group %s: no administrative user %s
cs: stínová skupina %s: administrátor %s neexistuje

en: shadow group %s: no user %s
cs: stínová skupina %s: uživatel %s neexistuje

en: too many groups
cs: příliš mnoho skupin

en: unknown gid: %lu
cs: neznámé gid %lu

en: unknown group: %s
cs: neznámá skupina %s

en: unknown uid: %u
cs: neznámé uid %u

en: user %s: directory %s does not exist
cs: uživatel %s: adresář %s neexistuje

en: user %s: last password change in the future
cs: uživatel %s: poslední změna hesla v budoucnosti

en: user %s: no group %u
cs: uživatel %s: skupina %u neexistuje

en: user %s: program %s does not exist
cs: uživatel %s: program %s neexistuje
